Vánoční turnaj - Havířov 18.12.2010

V sobotu proběhl ve vzpěračské hale vánoční turnaj za účasti domácích borců. Závodníci podali výborné výkony,
někteří si dokonce zlepšili své osobní výkony. Za ně byli všichni hodnotně odměněni.
Závody byly dobře připraveni a společně s týmem kvalitních rozhodčích úspěšně zakončeny.

výsledky

foto - zde
___________________________________________________________________________________________________________________________________________

Velká cena Kopřivnice - Kopřivnice  11.12.2010


V sobotu proběhla v kopřivniceké hale vzpírání Velká cena za účasti pěti klubů a jejich svěřenců. Startovalo se v kategoriích , žáků,
juniorů a juniorek do 17 let a 20 let.
Z našeho klubu startovali tito závodníci a závodnice : Kulhánek Tomáš,Dík Roman,Hytka Pavel,Hochman Alexandr,Gerši Filip,Štencl Karel,
Gabčo Erik,Pokorná Martina,
Pokorná Ladislava.
Byl to pěkný závod plný bojovných výkonů oceněný pořadateli věcnými cenami. Blahopřejeme.






výsledky žáků
výsledky juniorů do 17 let
výsledky juniorek do 17 a 20 let


___________________________________________________________________________________________________________________________________________

Mezinárodní TOP 12 memoriál Milana Romana - Havířov 4.12.2010

V sobotu 4.12.2010 proběhl ve sportovní hale Milana Romana 21 ročník TOP 12 . Účastíci z Polska, Ukrajiny, Slovenska a domácích reprezentantů předvedli vynikající
výkony na úrovni světových výkonů. Doprovodný program byl dobře připraven a tak diváci mohli shlédnout hezkou vzpěračskou šou.






výsledky

televizní vysílání ČT4

foto - zde
___________________________________________________________________________________________________________________________________________

3 kolo III ligy mužů - Havířov 20.11.2010


V sobou v havířovské hale proběhlo 3 kolo III ligy mužů "B" družstva ve složení: Martin Zajac, Silvestr Khek, Filip Přeučil, Radek Veselík, Patrik Gančarčík a Miroslav Štefaník.
Naši borci obsadili první místo a probojovali se do kvalifikace o II ligu.

výsledky

___________________________________________________________________________________________________________________________________________

Finále ligy starších žáků - Boskovice 20.11.2010


Havířovští žáci vybojovali druhé místo na M –ČR družstev starších žáků v Boskovicích . Družstvo ve složení Vlastimil MOSKAL , Tomáš KULHÁNEK ,Daniel POKORNÝ a Roman DÍK svedli velký boj s Rotavou a tu nakonec porazili o pouhé 3 body a obhájili loňské stříbro .

Pořadí družstev -1.Boskovice  678 bodů , 2.Havířov 602 b , 3.Rotava 599 b , 4.Ostrava  523 b, 5.Sokolov  520,8 b , 6.Hrozenkov 520,3 b , 7. Teplice  509 b.

Výkony borců z Havířova –

35,3kg Moskal      89 ( 38 – 51 )   211b

45,3kg Pokorný   108 ( 47 – 61 )  200 b

70,5kg Dík         139 ( 62 – 77 )   183 b

40,8kg Kulhánek  93  ( 42 – 51 )  190 b

Na třetím kole družstvo dalo 584 bodů a nyní se dokázali zlepšit až na 602 bodů Pokorný dělal  175 bodů a nyní  se dostal na hranici 200 bodů  a Kulhánek ze 167 bodů nyní zvládl vynikajících 190 bodů .Po zlatu v lize mužů , nyní stříbro žáků to je velký uspěch havířovských vzpěračů a 4.12. budou bojovat junioři ve finále ligy do kterého si vybojovali postup mezi šest nejlepších v ČR.








výsledky

_________________________________________________________________________________________________________________________________________

3 kolo ligy mužů - Havířov 13.11.2010

Dne 13.11.2010 v havířovské sportovní hale Milana Romana proběhlo závěrečné kolo ligy mužů, kde domácí borci ve složení:
Gyurkovics Ferenc, Hejda Petr, Matykiewicz Tomáš, Gospoš Jan, Cichý Miroslav, Mička Michal
zvítězili nad Baníkem Sokolov a Bonatransem Bohumín.
Celkově se naši umístili na prvním místě. Nutno říct, že domácí tak trochu s vítězstvím počítali a tak podali standartní výkony, které jim zajistili
vítězství. Jsme velice rádi a borcům blahopřejeme . 








výsledky

televizní vysílání ČT4
___________________________________________________________________________________________________________________________________________

Mistrovství ČR mladších žáků - Holešov 6.11. 2010

Ve váze do 32kg získala svou první velkou medajli a titul  Mistr ČR pro rok 2010 POKORNÁ Ladislava,která zvítězila s velkým náskokem před svými soupeři. Ve čtyřboji zvládla 160 bodů. Začala trojskokem  4,70 m a hod medicimbálem  6,40 m a po atletických disciplínách začal trh  20kg a v nadhozu zvládla s lehkostí a pěknou technikou  postupně 27 -28 -29kg což byl její nový osobní rekord a vážila pouhých 27,4kg.

Ve váze do 36kg nastoupila BIJOKOVÁ Markéta, dcera našeho bývalého vzpěrače, který u nás v oddíle zvedal juniorskou ligu .Ta vzpírá ještě krátkou dobu a tak skončila na 4.místě, když zvládla v trojskoku 4,20 m a hod  4,50 m , v trhu 19kg a v nadhozu  23 kg.










výsledky


___________________________________________________________________________________________________________________________________________

Mistrovství ČR juniorů 17a 20 let, juniorek 17 a 20 - Havířov 30.10. 2010

Ve vzpěračské hale proběhlo Mistrovství ČR ,které pořadatel perfektně připravil , v kategorii juniorek do 20 let zvítězila POKORNÁ Martina a získala tak svůj první titul Mistr ČR. Je to letos její druhá medajle když v první polovině roku byla druhá na M –ČR  žen do 23let.  Startovala ve váze do 75kg a v trhu dala 51kg a v nadhozu 71 kg ,pak se pokoušela o osobní rekord 73kg ,ale nezvládla.

V kategorii juniorů startoval její bratr POKORNÝ Daniel který na medajli ještě nedosáhl ale je velkým talentem do budoucna protože je věkem žák a už se dostal na M –ČR juniorů. Ve váze do 50kg skončil na sedmém místě výkonem 102kg ve dvojboji ,trh mu nevyšel zustal na základu 42kg ale v nadhozu měl už tři platné 54 – 58  a 60kg což byl jeho osobní rekord. Škoda že nestartoval Silvestr Khek který je zraněný a netrénuje na plno a Dolejš Roman,terý je pracovně mimo ČR ,oba by se umístili na medajli .










výslledky junioři do 17 let
výslledky junioři do 20 let
výslledky juniorky do 17 let
výslledky juniorky do 20 let

___________________________________________________________________________________________________________________________________________

4 kolo ligy mladších a starších žáků (sk.B) - 23.10. 2010 - Ostrava


Dne 23.10.2010 proběhlo závěrečné kolo ligy mladších a starších žáku konané v ostravské vzpěračské hale.
Z našeho klubu se zůčastnili :Moskal Vlastimil, Kulhánek Tomáš, Dík Roman, Pokorný Daniel.
Mimo soutěž startovaly tyto děvčata: Bijoková Markéta a Pokorná Ladislava.
Všichni závodníci si vytvořili své osobní rekordy a v tomto klání se umístili na prvním místě.
Srdečně blahopřejeme !!!












výsledky

___________________________________________________________________________________________________________________________________________

2 kolo III ligy mužů - Brno 16.10.2010


Dne 16.10.2010 se uskutečnilo 2 kolo III ligy mužů. Za náš klub startovalo "B" družstvo ve složení : Libor Jakša, Filip Přeučil,
Miroslav Štefaník, Radek Veselík a Martin Zajac. A po pěkném boji získalo první místo před TJ Sokol Zlín "B"
Výsledky našich borců: Libor Jakša            75    70    145    161,5861     bodů
                                Filip Přeučil          105   135   240     274,9558    bodů
                                Miroslav Štefaník  100   135   235     250,0688    bodů
                                Radek Veselík       113   130   243     283,1982    bodů
                                Martin Zajac          80    95   175     217,1511    bodů 
 Blahopřejeme !!!                                                          1186,9601    bodů







výsledky

___________________________________________________________________________________________________________________________________________

2 kolo ligy mužů - Sokolov 9.10.2010


V sobotu 9.10.2010 probělo v sokolovské vzpěračské hale 2 kolo I ligy mužů za účasti pěti družstev z ČR.
Naši borci va složení Gyurkovics Ferenc, Hejda Petr, Matykiewicz Tomáš, Gospoš Jan, Cichý Miroslav, Mička Michal
se umístili na prvním místě.
A to doslova rozmetali spolu s Bonatransem Bohumín domácí klub Baník Sokolov.
výsledky našich : Gyurkovics Ferenc    160    200    360    385,7400
                        Hejda Petr               155    206    361    368,0034
                        Matykiewicz Tomáš   155    180    335    365,6525
                        Gospoš Jan              145    145    310    364,1260    
                        Cichý Miroslav          132    146    278    340,1330
                        Mička Michal            120    140    260    320,4240
                                                                              1823,6549

Všem našim blahopřejeme a těšíme se na závěrečné 3 kolo konané v Havířově 13.11.2010




výsledky

___________________________________________________________________________________________________________________________________________

Mezinárodní turnaj mládeže družstev  - 2.10. 2010 - Nyiregyhaza ( Maďarsko )


Na mezinárodním turnaji juniorů a žáků skončilo družstvo Sportovního klubu vzpírání Baník Havířov na velmi pěkném třetím místě.
Družstvo ve složení : Roman Dík, Erik Gabčo, David Mirga, Daniel Pokorný a Lukáš Mirga.
Nejlepší výkon družstva podal David Mirga, který ve váze do 75 kg dal v trhu 105 kg a v nadhozu 140 kg, to dalo 245 ve dvojboji.
V pořadí nejlepších závodníků celého turnaje skončil na druhém místě s 311 Sinc. body.
Pořadí družstev : 1. Košice ( Slovensko ) 879 bodů
                        2. Szovata ( Rumunsko ) 770 bodů
                        3. Havířov ( ČR ) 761 bodů
                        4. Nyiregyháza ( Maďarsko ) 719 bodů
Výkony dalších borců z Havířova: 46,7kg Pokorný 106 (47-59) 193,6 bodů
                                             71,9kg Dík 121 (54-67) 158 bodů
                                             72,1kg Gabčo 140 (60-80) 182 bodů
                                             61,4kg Mirga L. 177 (75-102) 257 bodů








___________________________________________________________________________________________________________________________________________

3 kolo ligy juniorů (sk.B) - 25.9. 2010 - Ostrava


Dne 25.9.2010 proběhlo v ostravské Čapkové sokolovně 3 kolo ligy juniorů ks. "B"
Naši borci ve složení Gabčo Erik, Dolejš Roman, Sivák Lukáš, Mirga Lukáš, Mirga David, Khek Silvest a mimo soutěž Čechal Jiří
se umístili pod vedením našich trenérů na hezkém druhém místě.
Výbor klubu blahopřeje a drží palce do fináloveho kola.







výsledky
výsledky
celkové výsledky po třech kolech


___________________________________________________________________________________________________________________________________________

78 Mistrovství světa mužů a 21 Mistrovství světa žen - 17 - 26.9. 2010 - Antalya (TUR)


Ve dnech 17 - 26. 9. 2010 proběhlo mistrovsví světa mužů a žen v překrásném letovisku Antalya v Turecku.
Z našeho klubu se na zmíněné mistrovství nominovali dva závodíci a to Petr Hejda a Tomáš Matykiewicz.
Tomáš Matykiewicz v hmotnostní kategorii do 105 kg se umístil na 29 místě s výkony trh 158 nadhoz 189 dvojboj 347 kg
Petr Hejda v hmotnostní kategorii nad 105 kg se umístil na 20 místě s výkony trh 163 nadhoz 210 dvojboj 373 kg
Oba dva naši závodníci pod vedením reprezentačních trenérů předvedli standartní výkony a mírným zlepšením svých osobních.
Blahopřejeme a věříme v další zlepšení a v lepší umístění.

komletní výsledky                           


___________________________________________________________________________________________________________________________________________


3 kolo ligy mladších a starších žáků (sk.B) - 18.9. 2010 - Havířov


Dne 18.9.2010 proběhlo ve vzpěračské hale v Havířově 3 kolo ligy ml. a st. žáků. Při malé účasti pouze tří družstev se domácí borci
ve složení Tomáš Kulhánek, Roman Dík, Daniel Pokorný a Vlastimil Moskal se umístili na prvním místě, jak v tomto kole, tak i celkově. 
Borcům blahopřejeme .
Dále startovala dvě děvčata Ladislava Pokorná a Markéta Bijoková. Obě závodnice si vytvořily své osobní rekordy.
Tyto závodnice jsou klubovou perspektivou pro závody žen.  Výbor klubu drží všem palce a bude se těšit na dobré výkony.





výsledky
výsledky
___________________________________________________________________________________________________________________________________________



Mezinárodní Velká cena Bohumína - 11.9.2010 Bohumín


Na MVC startovali dvě juniorky Martina a Ladislava Pokorná a v kategorii žáků Daniel Pokorný. Závodů v Bohumíně se zůčastnilo
pět států - Polsko, Maďarsko, Litva, Slovensko a ČR. V mezinárodní soutěži jsme obsadili jedno čtvrté místo a dvě páté. V domácí
konkurenci skončila Martina Pokorná druhá, Ladislava POkorná třetí a Daniel Pokorný třetí v nových osobních rekordech.
26,4kg. Pokorná L.    44 (19 - 25)    134 bodů
71,5kg. Pokorná M.    123 ( 52 - 71) 142 bodů
45,1kg. Pokorný D.    97 (45 - 52)    180 bodů







výsledky družstev
výsledky jednotlivců

___________________________________________________________________________________________________________________________________________

17.ročník vzpěračského Hexagonálu  - 31.7.2010 Nový Hrozenkov


Dne 31.7.2010 se uskutečnila tradiční vzpěračská šou po širým nebem za hezkého počasí u jezera "Balaton" v Novém Hrozenkově.
Naši závodníci a závodníce se zde zůčastnili pod vedením trenéra Pavla Kheka. Obsadili velmi hezká místa - viz výsledky






výsledky muži
výsledky ženy
výsledky junioři
výsledky žáci


______________________________________________________________________________________________________________________________________________


Mistrovství ČR starších žáků  - 12.6.2010 Boskovice


Na Mistrovství ČR starších žáků startovali tři závodníci a získali dva tituly a jedno čtvrté místo.
Ve váze do 40kg svedl velký boj Tomáš Kulhánek a osobním rekordem ve dvojboji 77kg dokázal zvítězit.V trhu dal 34kg a v nadhozu měl tři platné pokusy 40 – 42 – 43kg.

Ve váze do 40kg startoval Daniel Pokorný ,který si zlepšil osobní rekord o 10kg a prohrál bronzovou medajli jen o tělesnou váhu. Ve dvojboji dal stejně jako třetí  95kg ale byl o třicet deka těžší než soupeř z Rotavy.Měl všech šest pokusů platných v trhu  37 – 40 – 42kg a v nadhozu 48 – 51 – 53kg.

Ve váze do 69kg zvítězil Roman Dík, který také dokázal dát všech šest pokusů a vylepšil si osobní rekord ve dvojboji na 123kg.
V trhu dal postupně 50 - 53 - 55kg a v nadhozu 63 - 66 - 68kg.




výsledky
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________

MT Visegradská 4 – Turnaj olympijských nadějí  - 5.6.2010 Tatabanya  -Maďarsko

Havířovská vzpěračka  Martina Pokorná startovala na turnaji olympijských nadějí a přivezla si bronzovou medajli , když družstvo juniorek ČR skončilo na třetím místě .V trhu dala 47kg (její os.rekord je 50kg) a pokus na 51kg  nevyšel , ale v nadhozu si zlepšila osobní rekord hned dvakrát na zaklad dala 64kg a pak 67kg a potom se pokoušela dokonce o 70kg a to jen těsně nezvládla ve výrazu.Dvojboj 114kg je rovněž jejím osobním rekordem.


_________________________________________________________________________________________________________________________________________________

2 kolo ligy juniorů družstev - 29.5. 2010 - Příbor


V Příboře proběhlo 2.kolo ligy juniorů a družstvo Havířova ve složení Ličák Jakub,Gabčo Erik,Khek Silvestr ,Mirga Lukáš ,Mirga David a Sivák Lukáš zabojovali a posunuli se na druhé místo ( v prvním kole třetí) . Nejlepší závodník družstva Havířova Khek Silvestr si vytvořil osobní rekord ve dvojboji 265kg a stal se taky druhým nejlepším závodníkem druhého kola s 310 Sincl.body.

Družstvo „A“

61,7kg  Ličák          137  ( 57  -  80 )

69,8kg  Gabčo        120  ( 50  -  70)

87,7kg  Khek          265   ( 120  - 145 )

60,2kg  Mirga l.      175  ( 75  -  100 )

64,5kg  Sivák         173 ( 73  -  100 )

70,9kg  Mirga D.     210  ( 95  -  115 )

Pořadí družstev  -  1.Bohumín   1432 b,  2.Havířov  1283 b , 3.Třinec  1247 b, 4.Ostrava   972 b,5.Příbor  971 b.

Za družstvo Havířova  „B“ nastoupili borci, kteří startovali mimo soutěž, jelikož to jsou nováčci a trénují pouze tři měsíce

65,1kg  Čechal    108   ( 48  -  60 )

71kg     Jakeš     107   ( 47   -  60 )

93,2kg  Štencl    140    ( 65  -  75  )

75,7kg  Janík      118   (  53  -  65  )










VÝSLEDKY

VÝSLEDKY


____________________________________________________________________________________________________________________________________________

Mistrovství ČR mužů, juniorů, žen a juniorek - Praha 8.5. - 9.5. 2010


V sobotu 8.5.a 9.5. 2010 proběhlo v Praze M-ČR mužů, juniorů, žen a juniorek. 
Naši borci se umístili na předních místech tabulky s velice pěknými výkony.

Startovali :

kategorie do 94kg.          - Jan Gospoš                     trh 144kg. nadhoz 165kg. dvojboj 309kg. sinc. 364,7127b. 1 místo
kategorie do 105kg.        - Tomáš Matykiewicz          trh 150kg. nadhoz 180kg. dvojboj 330kg.  sinc. 360,7560b. 2místo
kategorie nad 105kg.      -  Petr Hejda                      trh 155kg. nadhoz 207kg. dvojboj 362kg.  sinc. 370,8328b. 2místo

Dále startovala jedna juniorka, žena:
kategorie do 75kg.          - Martina Pokorná          trh 50kg. nadhoz 64kg. dvojboj 114kg.  sinc. 134,2008b.
                                                                       obsadila 2 místo v kategorii juniorek a 4 místo v kategorii žen

Závodníkům a závodníci blahopřejeme a přejeme hodně zdraví a sportovního štěstí do dalších závodů.





VÝSLEDKY M-ČR mužů
VÝSLEDKY M-ČR juniorů do 23 let
VÝSLEDKY M-ČR žen
VÝSLEDKY M-ČR junirek do 23 let

ČT4 - televizní záznam
________________________________________________________________________________________________________________________________________

1 kolo ligy mužů - Rotava 24.4.2010

V sobotu 24.4.2010 se uskutečnilo 1 kolo I ligy mužů, konané ve sportovní hale v Rotavě.
Naši borci rozdrtili loňského mistra Baník Sokolov a to o 188,19 sinc. bodů.
Kluci se zodpovědně připravili a podali dobré výsledky: Cichý Miroslav           131 - 147    271    339,0488
                                                                         Gospoš Jan               146 - 165    311    368,7216
                                                                         Gyurkovics Ferenc     171 - 200    371    400,3832
                                                                         Hejda Petr                 163 - 209    372    380,7420
                                                                         Matykiewicz Tomáš    151 - 185    336    366,7440
                                                                         Sobotka Petr              161 - 200    361    362,0830
                                                                                                                   celkem :    1878,6738
Borcům blahopřejeme a do dalšího kola přejeme hodně síly, štěstí a shovívavosti rozhodčích.





VÝSLEDKY


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mistrovství Evropy mužů a žen - Minsk 2 - 11.4.2010


všechny VÝSLEDKY
VÝSLEDKY do 105kg
VÝSLEDKY nad 105kg
                           
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 kolo ligy mladších a starších žáků (sk.B) - 10.4. 2010 - Bohumín


Dne 10.4. 2010 se uskutečnilo 2 kolo ligy ml. a st. žáků konané v bohumínské vzpěračské hale.
Závody byly perfektně připravené a naši borci ve složení:  Pokorný Daniel, Kulhánek Tomáš, Dík Roman, Moskal Vlastimil
                                                                              se umístili na prvém místě.
Po dvou kolech jsou na prvém místě a výbor klubu jim blahopřeje k překonání osobních výkonů.
Do dalších kol držíme palce.  


VÝSLEDKY






--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


1 kolo III ligy mužů - 27.3. 2010 - Zlín


VÝSLEDKY

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1 kolo ligy ml. a st. žáků - 13.2. 2010 - Havířov

Dne 13.2.2010 proběhlo v Havířově 1 kolo ligy ml. a st. žáků.
Naši nejmladší borci se umístili na prvním a druhém místě.

Družstvo „A“ ve složení : Moskál Vlastimil, Pokorný Daniel
umístění 1 : Dík Roman, Kulhánek Tomáš

Družstvo „B“ ve složení : Gombita Radek, Gaži Michael
umístění 2 : Nikodím Martin

Všichni závodníci si vytvořili osobní rekordy a tak mají dobře našlápnuto na dobré výkony v dalších sportovních klání.
Držíme palce a všem zůčastněným blahopřejeme.

VÝSLEDKY 1 / VÝSLEDKY 2