Výsledky roku 2004

Tento rok byl náročným sportovním obdobím, a hlavně olympijským rokem. Zde je třeba vyzvednout účast jediného českého závodníka ve vzpírání na olympiádě Matykiewicze, který obsadil 12.místo ve váze do 105 kg, výkonem 392,5 kg ve dvojboji. Rok 2004 byl jako předcházející roky velmi bohatý na sportovní akce. Uspořádali jsme řadu soutěží ve všech věkových kategoriích. Tradičně to byla Velká cena Havířova žáků, Mistrovství ČR mužů, 3.kolo I. Ligy mužů, kde náš klub prokázal, že je nejlepší v ČR. Svědčí o tom již šestý titul mistra ČR v řadě za sebou. Startovali: Mandát, Veselík, Kubica, Matykiewicz, Sobotka, Wälzer, Dub, Cichý a Lukáč. Výborné je rovněž mládí. Celkově letos vybojovali havířovští vzpěrači 18 medailí, 7 zlatých, 5 stříbrných a 6 bronzových. Mezi muži kraluje Matykiewicz společně se Zbyňkem Dubem, druhý byl Cichý. V ženách Monika Pechočová. V juniorech do 20 let vybojoval prvenství Michal Mička, Patrik Krywult a Tomáš Žiga a bronz Pavel Lasota, v juniorech do 17 let se stal absolutním mistrem republiky Michal Mička a Marek Vavřík, druhou příčku společně obsadili Tomáš Vašut a Ondřej Ježek. Z mistrovství starších žáků si zlato odnesli Lumír Gregor a Patrik Krywult, bronz vybojovali Pavel Kaluža, Michal Šesták a Patrik Gančařík. Prvenství mezi mladšími žáky se může chlubit Roman Dolejš, stříbrem pak Dan Dzurec a bronzem Michal Jaworek a Svatopluk Novák. V sezóně bylo překonáno 34 českých rekordů. Startovali v II.lize : Jelínek, Přeučil, Klimša, Veselík, Štefánik, Jadamec, Kopecký a Pešat. V lize masters: Pešat, Dubovský, Štefánik, Kopecký, Klimša a na hostování: Lukáč, Sobotka, Wälzer, Liška. Dne 4.12.2004 proběhl již 15.ročník kvalitní soutěže v nadhozu „TOP 12“, kde se představilo 12 vynikajících vzpěračů Slovenska, Polska, Maďarska a České republiky. Vyhrál Polák Marcin Dolenga (235 kg) exceloval i jeho bratr Robert (skončil třetí). Druhý skončil Slovák Lukáč (195 kg). Nejlepším Čechem, při neúčastí Matykiewicze, byl Walzer, který nadhodil 200 kg, další pokusy na 210 a 215 kg nezvládl. Tradičně i za rok 2004 bylo provedeno slavnostní vyhodnocení nejlepších sportovců za město Havířov a kraj Moravskoslezský. Za náš sportovní klub byli vyhodnoceni v městě téměř všichni sportovci (muži, mládež, žáci a trenéři). V kraji družstvo mládeže a olympionik Matykiewicz.