5. 12. 2020

31. ročník TOP 12 v nadhozu

Havířov

Sobotní den patřil tradiční televizní soutěži TOP 12 v nadhozu Memoriál Milana Romana. Závody byly sice bez diváků, ale zato s větším nasazením.

Náš předseda a manažer Bc. Dalibor Klimša odvedl parádní organizační práci. Vše klaplo na jedničku. Z našeho klubu startovali Czakan, Mička a Kičmerová. Závodníci v nelehké době podali pěkné výkony. Blahopřejeme a děkujeme vedení klubu za uspořádání pěkných závodů.

Nikol Kičmerová

10. 10. 2020

III. kolo ligy juniorů (sk „B“)

H. Suchá

Sobotní den patřil třetímu kolu ligy juniorů, které se odehrálo v Horní Suché. Soutěž byla dobře zorganizována a vše proběhlo domácím duchu. Z našeho klubu nás zastupovali tito borci: Pavel Bako, Michael Mikeš, Radek Máca, Deniz Alí Afacan a Nikolas Brezina. Pod vedením zkušených trenérů byl nejlepší z našich Nikolas Brezina (91+125) tj. 303,35 Sinclairových bodů. Jako družstvo jsme obsadili druhou příčku. Blahopřejeme.

3.-4. 10. 2020

MČR mužů a žen

Praha

Sobotní den patřil M-ČR mužů a zároveň prvnímu kolu ligy mužů. Z našeho klubu nás zastupovali tito borci: Kamil Kučera, Patrik Krywult, Michal Mička, Nikolas Brezina, Matěj Baláž a Filip Gerši. Naši v lize obsadili čtvrtou příčku. Nejlepší výkon podal Kamil Kučera (180 + 220) tj 402,56 Sinclairových bodů. Ve výsledcích MČR se umístili: kategorie do 61 kg Nikolas Brezina 2. místo výkonem (88 + 120); kategorie do 81 kg Michal Mička 7. místo výkonem (112 + 140); kategorie do 109 kg Patrik Krywult 2. místo výkonem (155 + 176); kategorie nad 109 kg Kamil Kučera 2. místo výkonem (180 + 220). Klukům blahopřejeme k dosaženým výsledkům.

19. 9. 2020

III. kolo ligy ml a st žáků (sk „B“)

Ostrava

Poslední kolo žákovských družstev se konalo v Ostravě. V kategorii mladších žáků zvítězilo družstvo Horní Suché 689,0076 b. před Havířovem 632,3070 b. a SK CWG Bohumínem 538,9881 b. Nejlepšího výkonu dosáhl Jan Tchurz (Havířov) 276,3286 b. před Nikolasem Kuderou (HSU) 257,7384 b. a Romanem Rezi (HSU) 226,2342 b. V kategorii starších žáků zvítězilo družstvo SKV Bonatrans Bohumín 589,0645 Sb. před TŽ Třincem 490,1764 Sb. a SKV OZ Horní Suchou 488,8600 Sb. Nejlepším z našich byl Lukáš Rojíček výkonem (56+70) tj. 158,26 Sinclairových bodů Borcům blahopřejeme!!!

5. 9. 2020

55. ročník MVC Bohumína

Bohumín

Tradiční soutěž v Bohumíně s mezinárodní účastí se zůčastnil náš klub ve složení: Lukáš Rojíček, Michael Mikeš, Pavel Bako a Nikolas Brezina. Z našeho klubu se nejlépe umístil ve své kategorii Nikolas Brezina (92 + 118) při váze 63,1 kg tj. 295,93 Sinclairových bodů. Dařilo se Lukáši Rojíčkovi (57 + 68), který podal své osobní rekordy jak v trhu, tak i v nadhozu. Bohužel se vůbec nedařilo Michaelu Mikešovi, který nezvládl základní pokus v nadhozu (78 + 105). Jako družstvo jsme tudíž poté obsadili pouze šesté místo. I tak klukům blahopřejeme a děkujeme za příkladné vystoupení.

7. 8. 2020

Vzpěračská exhibice mládeže

Ludgeřovice

Páteční odpoledne patřilo exhibici, která se odehrála v Ludgeřovicích za příkladné organizace Oldy Tchurze a jeho rodiny. Z našeho klubu nás zastupovali Nikolas Brezina a za podpory otce Adama Rojíčka mladíček Lukáš Rojíček. Závody proběhly v domácím duchu za hezkého počasí. Organizátorům děkujeme za hezké závody.

4. 7. 2020

II. kolo ligy ml a st žáků (sk „B“)

Bohumín

Sobotní den patřil 2 kolu mládeže, které se konalo v bohumínské vzpěračské hale. Náš klub postavil jedno družstvo mladších žáků, ve složení: Jarolím Daniel, Parči Adam a hostující Tchurz Jan. Kluci obsadili perfektní druhé místo a nejlepší byl Honza Tchurz, který překonal hned několik Českých rekordů. Mimo soutěž startovali i naši benjamínci, Alex Mička a Maxim Gryc, kteří absolvovali pouze atletiku (hod medicinbalem přes hlavu a trojskok). Družstvo starších žáků ve složení: Rojíček Lukáš, Mlčák Denis, Matlák Radek a hostující Bjalas Miroslav. Kluci obsadili čtvrté místo a nejlepší z našich byl Lukáš Rojíček. Blahopřejeme!!!

20. 6. 2020

II. kolo ligy juniorů (sk „B“)

H. Suchá

V sobotu proběhlo v nově zrekonstruované vzpěračské hale v Horní Suché 2. kolo ligy juniorů. Z našeho klubu nás reprezentovali: Horník David (80 + 100), Máca Radek (92 + 122), Afacan Deniz Ali (90 + 105), Bako Pavel (80 + 105), Mikeš Michael (80 + 95). Kluci obsadili hezké druhé místo a nejlepší z našich byl David Horník. Blahopřejeme!!!

6. – 7. 3. 2020

38. ročník GP mládeže

Košice, SR

Tradiční mezinárodní soutěž mládeže, která se konala v košické sportovní hale proběhla nad očekávání dobře. V náročné konkurenci naše družstvo obsadilo parádní čtvrté místo. Naši pod vedením Miloše Kopeckého a ve složení Daniel Jarolím, Lukáš Rojíček, Mikuláš Žáček a Nikolas Brezina. Všichni borci si vytvořili své osobní rekordy. Nejvíc překvapil Nikolas Brezina, který podal fantastický výkon, při váze 60,4kg a to 95 + 130 tj. 326,63 Sinclairových bodů a znovu se mu otevřela cesta do reprezentace. Všem blahopřejeme!!!

29. 2. 2020

I. kolo ligy ml a st žáků (sk „B“)

Bohumín

Sobotní den patřil opět nové sezóně v lize mladších a starších žáků. To se konalo v Bohumínské vzpěračské hale. Naši pod vedením Miloše Kopeckého a Michala Mičky obsadili v družstvu mladších žáků parádní místo. Startovali ve složení: Daniel Jarolím, Jan Lojza a Adam Parči. Nejlepší výkon podal Daniel Jarolím a na prvních větších závodech se také představil benjamínek Jan Lojza. Družstvo starších žáků ve složení: Lukáš Rojíček, Mikuláš Žáček, Denis Mlčák a hostující Miroslav Bjalas z Ludgeřovic obsadilo čtvrté místo. Největší výkon podal Rojíček (50 + 62) tj. 144,44 Sinclairových bodů.

22. 2. 2020

I. kolo ligy masters a V. ročníku memoriálu Ing. Jaroslava Pešáta

Havířov

V sobotu se v Havířově konal tradiční 21. ročník ligy MASTERS spojený s 5. ročníkem Memoriálu Ing. Jaroslava Pešáta. Soutěže se zúčastnilo 11 družstev (39 závodníků). Podle očekávání zvítězilo družstvo Velkého Mederu 997,9014 Sb. před Zlínem 976,2742 Sb. a Ostravou 904,2656 Sb. Na 9. místě skončilo družstvo z Hané, které mělo ve svém středu bývalou reprezentantku statečnou Julie Švecovou (67,8 kg) 168 (80, 88). V soutěži bylo překonáno 22 národních rekordů, na kterých se podíleli 6krát Miroslav Štefaník (HAV), 5krát Libor Hejtmánek (MEZ), 4krát Jan Vician (HAV), 3krát Stanislav Petr (ROT), 1krát Jiří Brodský (BAR), 1krát Karel Prohl (ZDB), 1krát Pavel Brhel (SBO), 1krát Jaromír Jílek (STP). Jednotlivci byli hodnoceni v rámci Memoriálu Jardy Pešáta. Zvítězil Jan Kukučka (SZL) s 382,5774 Sb. před Karlem Prohlem (ZDB) 375,1716 Sb. a Antonem Magdolenem (OST) 362,1448 Sb. Celkem 13 závodníků se dostalo přes 300 Sb. Po mnoha letech se k čince vrátil Josef Slaný. Původně ze Sokolova s rodiči v dětském věku emigroval do Německa, několikrát nám pomohl na ME-MS MASTERS, později byl firmou převelen na post ředitele pobočného podniku do Nových Zámků, kde v důchodovém věku zakotvil. Mezi sebe jej přijali závodníci Barbellu Praha. Předseda Hellasu Brno Milan Lutter se pochlubil klubovým kalendářem, mimochodem velmi zdařilým. Svoji dobrou formu a věčnou příslušnost ke vzpěračskému sportu zde potvrdilo 12 bývalých reprezentantů. Děkujeme obětavým pořadatelům za příležitost navzájem se pozdravit a za tradičně výživné občerstvení.

15. 2. 2020

I. kolo ligy juniorů (sk „B“)

Havířov

Sobotní den patřil, jak již tradičně v tuto dobu prvnímu kolu ligy juniorů. Z našeho klubu nás reprezentovali tito borci: Brezina Nikolas, Wykret Tomáš, Afacan Deniz Ali, Máca Radek, Bako Pavel a Mikeš Michael. Naši obsadili v tomto kole druhé místo a podali velmi hezké výkony. Nejlepší z našich byl Nikolas Brezina s výkonem (88 + 120) tj. 301,6 Sinclairových bodů. Tomáš Wykret po zranění kolene se opět dostává do formy a podal výkony pouze do polo dřepu. Klukům blahopřejeme a držíme palce do dalších klání.